Poznaj Dolinę Pilicy od strony rzeki. Spływy kajakowe po rzece Pilicy to możliwość obcowania z przyrodą i fantastycznej zabawy. Wraz z zaprzyjaźnioną przystanią polecamy wynajem kajaków dla osób, które chcą pokonać jedną z proponowanych przez nas tras. Organizujemy także przeprawy dla grup zorganizowanych. To ciekawa atrakcja na imprezy integracyjne, jak też oryginalny pomysł na spędzenie wolnego czasu w gronie rodzinnym lub najbliższych przyjaciół. Naszym klientom zapewniamy dowóz do wyznaczonych miejsc wodowania, oraz odbiór po zakończeniu spływu. Jeśli ten dzień wydawał by się za krótki jest
możliwość zorganizowania biesiady w naszym pensjonacie lub na przystani, gdzie po rzecznej przeprawie dla osób zainteresowanych istnieje także możliwość upieczenia kiełbaski na ognisku.
W doborowym towarzystwie, na świeżym powietrzu, w wyjątkowych okolicznościach przyrody – z bliską Ci osobą, z rodziną, czy z kolegami ze szkoły lub pracy.
Zaplanuj z nami dzień!
Spływy kajakowe zawsze pozostawiają miłe wspomnienia.
Wielu z nas nie wyobraża sobie urlopu bez ruchu, a rowery są idealnym środkiem transportu podczas wakacyjnego, rodzinnego wyjazdu. Na rowerze nie tylko będziecie w ciągłym ruchu na świeżym powietrzu, ale jeszcze zobaczycie miejsca, o których wcześniej nie mieliście pojęcia. Wyjazd rowerowy to rozrywka dla Ciebie i Twojej rodziny, a także troska o zdrowie i kondycję. Zapraszamy w rejon Inowłodza gdzie lasy, rzeka i przygotowane ścieżki rowerowe zachęcać was będą do odwiedzenia takich miejsc jak Spała, Konewka czy nawet oddalony o 30 km Zalew Sulejowski.
Wyśmienity dojazd, wiejskie klimaty, pyszna lokalna kuchnia, możliwość połączenia rowerowych aktywności z pieszymi wycieczkami… Brzmi jak dobry plan na rowerowy weekend!
Niezależnie od pory roku, wieczorne ognisko tworzy niezwykły klimat – zwłaszcza w scenerii z widokami na historyczne zabytki. Odpocznij po pełnym wrażeń dniu przy blasku płomieni, dzieląc się niezwykłymi historiami.
• boisko sportowe – poza obiektem
• boisko do koszykówki – poza obiektem
• boisko do piłki nożnej – poza obiektem
• boisko do siatkówki plażowej – poza obiektem
• basen kryty – poza obiektem (za dodatkową opłatą)
• jazda konna – poza obiektem
Inowłódz był jedną z najważniejszych miejscowości w ówczesnej, piastowskie Polsce. Nic dziwnego, że inowłodzki kościół św. Idziego, jedyna na tym obszarze budowla murowana, sakralno – obronna, stał się miejscem zjazdów udzielnych książąt, sąsiadów dzielnicowych.
Najprawdopodobniej kościół pw. św. Idziego w Inowłodzu ufundował został przez Władysław Herman w końcu XI w. jako dziękczynne wotum za przyjście na świat następcy. Stoi na wysokim brzegu Pilicy, górując nad miasteczkiem.
Zbudowany przez Kazimierza Wielkiego w połowie XIV w. zamek, usytuowany w dolinie Pilicy, w miejscu o naturalnych walorach obronnych, strzegł Ziemi Łęczyckiej i Małopolski oraz bronił przeprawy przez rzekę. W obwodzie murów znajdowały się dwie wieże, co w średniowieczu należało do rzadkości. Zamki o umocnionej linii obronnej w postaci dwóch wież, fosy powstawały w miejscach strategicznych. Jest to dowodem szczególnego znaczenia inowłodzkiego grodu dla obrony kraju.
Budynek XIX-wiecznej synagogi jest orientowany. Składa się z kwadratowej sali dla mężczyzn i prostokątnego przedsionka, nad którym jest sala dla kobiet. Ściany pokrywały polichromie o motywach roślinnych i falowych oraz napisy (fragmenty malowideł i pojedyncze elementy dawnego wyposażenia zachowały się do dzisiaj).
Usytuowany w centrum Inowłodza, nad samym brzegiem Pilicy, został wybudowany w 1520 r. w stylu późnego gotyku. Należy do typu kościołów bezwieżowych. Jest to budowla orientowana, jednonawowa, z wielobocznym, nieco węższym, prosto zamkniętym prezbiterium. Z elementów dzisiejszego wystroju wnętrza na uwagę zasługują 3 neobarokowe ołtarze pokryte polichromią imitującą marmur.
Powstał w końcu grudnia 1914 r. Spoczywają tu żołnierze, którzy zginęli w czasie walk między armią niemiecką a siłami rosyjskimi, jakie miały miejsce w rejonie Inowłodza.